www.rodan.szczecin.pl

MB-60 

System drzwiowy MB-60 jest systemem tzw. ciepłym.

Okna aluminiowe - SzczecinTrzykomorowy kształtownik wykonywany jest z dwóch profili aluminiowych zespolonych przekładką o doskonałych właściwościach termicznych. Dlatego możliwe jest stosowanie dwukolorowych profili - inny na zewnątrz, inny wewnątrz. Zastosowany system uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, wydatnie zwiększa izolacyjność cieplną drzwi, jak również ogranicza zjawisko kondensacji pary wodnej.

Drzwi wykonane w tym systemie, doskonale sprawdzają się w każdych warunkach meteorologicznych i w każdym rodzaju budownictwa, zwłaszcza w budownictwie indywidualnym, gdzie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej są często czynnikiem wpływającym na wybór drzwi.

Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje drzwi. System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych przekładek termicznych i uszczelek. Drzwi w tym systemie sprawdzają się w każdej strefie klimatycznej, w każdym rodzaju budownictwa również mieszkaniowego. W zakresie formy, estetyki, wytrzymałości i funkcji są zgodne z wymogami norm ochrony cieplnej budynków, norm ekologicznych i zdrowotnych. Ich stosowanie wiąże się z oszczędnością ciepła, chronią przed zimnem i hałasem.

Cechy charakterystyczne oferowanych okien z aluminium:

Wzornictwo:

  • bogata gama kolorystyczna lakierowane ponad 180 kolorów według palety RAL,
  • możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości drzwi 5 - 41 mm,

Szczelność i izolacyjność:

  • specjalne najwyższej jakości uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM,

Kolorystyka okien aluminiowych (180 kolorów według palety RAL)

Kolorystyka okien aluminiowych

 

Szyby w oferowanych oknach aluminiowych

Każde okno z aluminiowe wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową – pakiet szybowy, do produkcji którego używamy szkła firmy GUARDIAN.

Standardowy pakiet szybowy składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4mm natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem.

Standardowy pakiet szybowy posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 wg normy EN-674.

W ramach polityki Firmy zmierzającej do pełnej indywidualizacji oferty oraz jej dostosowania do potrzeb i preferencji Klienta, posiadamy w swojej ofercie możliwość doboru innego pakietu szybowego odpowiadającego wymaganiom Klienta, tak aby stanowił on dodatkowo jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem

Okucia w oknach aluminiowych

Wszystkie rodzaje okien i drzwi produkowanych na bazie profili aluminiowych wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy ROTO typu Alu 500 i zamki firmy METALPLAST CZĘSTOCHOWA.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

  • Okna z funkcją U (uchyłu) - podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie.
  • Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową  funkcją okna tego typu jest rozwiernośćw standardzie.
  • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwiewności w standardzie.