www.rodan.szczecin.pl

Rolety zewnętrzne nakładane BeCleve 

Rolety zewnętrzne nakładane BeCleveOferowane rolety zewnętrzne nakładane BeCleve są produkowana ze specjalnie wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium.

Rolety zewnętrzne stanową element będący częścią elewacji budynku, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi, począwszy od atmosferycznych, a skończywszy na ingerencji nieproszonych osób.

Główne zalety rolet zewnętrznych nakładanych:

  • stanowi dobrą izolację cieplną, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów utrzymania ciepła
  • ochrona akustyczna
  • stanowi dodatkową ochronę otworu okiennego
  • podnosi standard budynku
  • umożliwia zastosowanie zarówno do nowych jak i już istniejących budynków

Są to rolety nakładane na stolarkę okienną PCV, ALU lub drewnianą. Doskonały sposób na dokonanie zintegrowanej zabudowy wnęki wraz z oknem. Możliwość dobrania odpowiedniego koloru skrzynek i prowadnic do stolarki okiennej sprawia iż to dodatkowe zabezpieczenie jest niemal niezauważone.

Skrzynka roletowa z twardego PCV produkowana jest w wymiarach: 16 cm, 20 cm, 24 cm

Współczynnik izolacji cieplnej skrzynki K wynosi od 0,7 do 1,1. Do systemu naokiennego stosujemy pancerze ALU wypełnione pianką V39 i V45 oraz pancerz V37 PCV w kolorystyce dostępnej w katalogach firmy "VERTEX". Do systemu naokiennego stosujemy pełną gamę napędów ręcznych i elektrycznych.

System BeClever oparty jest na trzech wielkościach skrzynek (BC 16, BC 20, BC 24) stosowanych zależnie od wysokości pancerza rolety. Wszystkie typy skrzynek mają tą samą szerokość  255 mm, w związku z tym element górny oraz elementy dolne są takie same we wszystkich trzech skrzynkach. Pojemność skrzynki wzrasta przez zastosowanie różnych profili czołowych, takich samych od strony wewnętrznej i zewnętrznej pomieszczenia.  Gdy montaż nie przewiduje zabudowy skrzynek, powierzchnia profilu czołowego jest biała i gładka, natomiast gdy skrzynka jest przewidziana do zabudowy profil czołowy jest montowany odwrotnie, na zewnątrz mamy powierzchnię poziomo żłobkowaną w kolorze kremowym, a roleta jest dodatkowo wyposażona w aluminiowy profil kątowy AA00 - nośnik tynku.